Rekordot döntött a német vállalati csődök száma
A németországi fizetésképtelenségi adatok drámai növekedése nemcsak az országot érinti, hanem Magyarország gazdasági helyzetére is hatással lehet.
Manfred Weberék célja az, hogy az EP-választások után felálló új parlament az elsők között tárgyalja majd az egész unióra kötelező sorkatonai szolgálatot.
Nyitókép: Sebastian Gollnow / DPA / AFP
Az Európai Unió legnépesebb országában az elmúlt időszakban egyre élénkebb politikai és társadalmi viták vannak a hadkötelezettség visszaállításának lehetőségeiről. Az erről folytatott párbeszéd szerves részét képezi az ország, Oroszország 2022 februárjában megkezdett ukrajnai háborúját követően élesen megváltozott katonai és biztonságpolitikai hozzáállásának – olvasható egy, a Magyar–Német Intézet által publikált tanulmányban.
A Fonay Tamás Álmos által jegyzett cikk szerint
hamarosan zöld jelzést kaphat a hadkötelezettség visszaállítása Németországban.
A baloldali kormánykoalíció mellett ugyanis az ellenzékben politizáló kereszténydemokraták is napirendre vették az ügyet, illetve olyan közvélemény-kutatások láttak napvilágot, amelyek azt mutatják, hogy a német társadalom többsége is támogatná a sorkatonai szolgálat visszavezetését.
Mindeközben – írta meg a Magyar Nemzet – Manfred Weber a BR24 választási beszélgetésében kijelentette, hogy a sorkötelezettség bevezetése szükséges lépés.
Sőt, megfontolandónak tartaná azt, hogy a katonai szolágaltot kiterjesszék a nőkre is.
A V4NA Nemzetközi Hírügynökség brüsszeli forrásokból úgy értesült: az Európai Néppárt elnökének javaslata több országban is termékeny talajra talált. Manfred Weberék célja, hogy
az európai parlamenti választások után felálló új EP az elsők között tárgyalja majd az uniós kötelező sorkatonai szolgálatot.
A kötelező katonai szolgálat jelenleg kilenc országban van érvényben Európában.
A témában a Magyar Nemzet készített egy összeállítását, amit ITT, a fentebb említett tanulmányt pedig ITT találja.